Czy warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Dla każdego, kto kupuje swoje pierwsze mieszkanie, jest to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Własny lokal mieszkalny znacznie podnosi jakość życia i pozwala poczuć się naprawdę bezpiecznie. Dla wielu to wyznacznik sukcesu i zaradności życiowej. Gdzie kupić swoje pierwsze mieszkanie?

Rynek pierwotny i wtórny – czym się różnią?

Możliwości są dwie. Mieszkanie można kupić na rynku pierwotnym lub wtórnym. Oznacza to, że chętny na zakup lokalu inwestor może udać się do dewelopera i kupić mieszkanie, które dopiero zostanie zbudowane albo poszukiwać ofert od osób prywatnych i firm sprzedających mieszkania, w których ktoś już mieszkał. Ceny mieszkań na rynku pierwotnym są zwykle bardziej atrakcyjne, ale konieczne jest doprowadzenie mieszkania ze stanu deweloperskiego do stanu pod klucz. Osoba, która kupuje mieszkanie od dewelopera, ma możliwość urządzenia go dokładnie tak, jak tego zapragnie.

Zalety mieszkania z rynku pierwotnego

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym to dobra decyzja. Ciekawe oferty mieszkań w Lublinie można znaleźć na https://wieniawska11.pl/. Nowe budynki stawiane są zgodnie z obecnymi standardami budowlanymi – można liczyć na najwyższą jakość materiałów i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Nowe budynki często są tanie w utrzymaniu, ponieważ wykorzystują takie rozwiązania jak fotowoltaika czy pompy ciepła, co pozytywnie wpływa na wysokość czynszu.

Deweloperzy dbają nie tylko o sam stan budynku, ale też jego lokalizację. Budynki projektuje się w taki sposób, żeby znalazły się w nich mieszkania z różną liczbą pokoi i o odmiennym rozkładzie. Wszystkie rozwiązania architektoniczne są dobrze przemyślane i nastawione na maksymalizację komfortu przyszłych lokatorów.

Ile trzeba czekać na zakup mieszkania od dewelopera?

Procedura zakupu mieszkania od dewelopera wygląda nieco inaczej, niż ma to miejsce na rynku pierwotnym. Kupujący najpierw wpłaca pewną część wartości mieszkania, a następnie musi czekać, aż firma deweloperska zakończy prace budowlane. Czas trwania prac zależy od rozmiaru inwestycji oraz kwalifikacji firmy deweloperskiej i podwykonawców. Kupujący ma do wyboru mieszkanie w stanie deweloperskim lub wykończone pod klucz, zgodnie z własnymi preferencjami i życzeniami. W czasie trwania budowy lokatorzy nie mogą jeszcze zajmować nowego mieszkania, ale ogólny koszt zakupu jest niższy, a standard wyjątkowo wysoki.

Firmom deweloperskim zależy na tym, żeby ich klienci byli zadowoleni, dlatego wykorzystują podczas pracy nowoczesne rozwiązania projektowe i architektoniczne, a także wysokiej jakości materiały budowlane.