Czy warto zainwestować w okna drewniane?

Przez ostatnią dekadę większość inwestorów decydowała się na zakup okien PCV, ponieważ są one wyjątkowo trwałe, ale przede wszystkim najtańsze spośród dostępnych na rynku. Aktualnie jednak wielu klientów poszukuje ekologicznych rozwiązań i dlatego decyduje się na okna drewniane, które fantastycznie wyglądają, ale również służą przez wiele długich lat.

Jakie są największe zalety okien drewnianych?

Drewniane okna w Lublinie kupują zarówno właściciele mieszkań w blokach, jak i domów jednorodzinnych. Taka stolarka okienna elegancko prezentuje się również w biurowcach. Drewniane produkty są długofalową inwestycją, ponieważ są łatwe i bezproblemowe w utrzymaniu czystości, a przy użyciu ogólnodostępnych preparatów do drewna, można je pielęgnować i konserwować, dzięki czemu wyglądają jak nowe nawet po wielu latach użytkowania.

Producenci okien drewnianych posiadają w swojej ofercie solidne i trwałe okna wykonane z takich surowców jak drewno dębowe, modrzewiowe, świerkowe czy sosnowe. W ten sposób każdy klient może wybrać indywidualny wzór dopasowany do własnych potrzeb i oczekiwań. Warto podkreślić również to, że do okien drewnianych bardzo łatwo można dopasować funkcjonalne i stylowe okiennice.

Kiedy zdecydować się na drewniane okno?

Producenci okien plastikowych najczęściej produkują okna masowo w standardowych wymiarach, które bardzo często mogą nie pasować do otworów okiennych o niestandardowym w kształcie. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem okazują się okna drewniane na indywidualne zamówienie, dzięki czemu można ustalić ich wymiary, kształty i powierzchnie.

Bardzo dużym zainteresowaniem w Lublinie cieszą się okna okrągłe i trójkątne, a także te ze specjalnymi zdobieniami. Dostępne produkty na stronie: https://www.oknanaleczowska.pl produkowane są przy zastosowaniu nowoczesnej technologii, dzięki czemu stolarka okienna nie odkształca się pod wpływem wysokiej temperatury, a także nie zmienia swojego koloru pod wpływem promieniowania słonecznego. W ten sposób okna mogą być świetnym rozwiązaniem do nowoczesnych inwestycji, jak i starych remontowanych domów.

Do jakiego wnętrza pasuje okno drewniane?

Producenci okien w Lublinie oferują modele charakteryzujące się wysoką jakością, funkcjonalnością i trwałością. Stolarka okienna wykonana z drewna doskonale prezentuje się w budynkach zaprojektowanych w stylu loftowym, skandynawskim, rustykalnym, klasycznym i nowoczesnym.

Najważniejsze jest jednak to, że okno doskonale będzie chronić przed utratą ciepła z budynku, a także przed hałasem dobiegającym z zewnątrz. Ponadto na życzenie klienta profile mogą zostać wzmocnione, aby były trudne do sforsowania przez złodziei. Zarówno wewnętrzną stronę, jak i zewnętrzną można w dowolnym momencie przemalować na kolor pasujący do elewacji czy ściany budynku.