Podział pomieszczeń za pomocą lekkich ścianek przesuwnych

Jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie dodatkowej przestrzeni biurowej jest podzielenie jednego pomieszczenia na dwa mniejsze. Do tymczasowego dzielenia biur lub sal konferencyjnych doskonale nadają się lekkie ścianki przesuwne. To nowoczesne konstrukcje, które wyróżniają się funkcjonalnością i efektownym wyglądem.

Czym są lekkie ścianki przesuwne

Lekkie ścianki mobilne mają charakter modułowy. Podstawę całej konstrukcji stanowi aluminiowa rama wypełniona płytą. W zależności od potrzeb i preferencji klienta istnieje możliwość wbudowania drzwi jednoskrzydłowych na dowolnym odcinku. Renomowani producenci oferują również możliwość dzielenia przestrzeni za pomocą systemu szklanych drzwi mobilnych bądź systemu akustycznych ścian mobilnych. Podstawowa różnica pomiędzy wymienionymi produktami polega na zastosowaniu innego wypełnienia aluminiowej ramy. Użycie szkła zwiększa dostęp do naturalnego światła słonecznego. Wypełnienie materiałem izolacyjnym pozwala skutecznie wyciszyć wnętrze. W ofercie firmy https://optimalpoland.pl/ zajmującej się projektowaniem i budową lekkich ścianek mobilnych znaleźć można konstrukcje z drzwiami przesuwanymi ręcznie lub konstrukcje zautomatyzowane.

Korzyści zastosowania lekkich ścianek przesuwnych

Ścianki przesuwne do biura są łatwe w montażu, a dodatkowo wyróżniają się funkcjonalnością i efektownym wyglądem. Ich zastosowanie to najprostszy sposób na zwiększenie ilości pomieszczeń użytkowych. Rozłożenie ścianki pozwala w kilka chwil wydzielić dodatkową salę konferencyjną. Moduły są doskonale spasowane, dlatego przesuwają się płynnie i lekko. Wygląd zewnętrzny ścian może być dostosowany do potrzeb użytkownika. Moduły mogą być wyposażone w okładziny pełniące funkcję tablic suchościeralnych bądź pokryte dowolną tapetą zgodną z wystrojem wnętrza.

Decydując się na system akustycznych ścian mobilnych, zyskuje się pomieszczenie ciche i odporne na ogień. Konstrukcje dostępne w sprzedaży mają współczynnik izolacyjności akustycznej mieszczący się w przedziale od 45 db do 51 db. Oznacza to, że ścianki skutecznie redukują hałas o takim natężeniu. Wyniki przeprowadzonych badań pokazują, że przenośne konstrukcje wykonane z odpowiednich materiałów wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa ogniowego pomieszczenia. Aluminiowa rama jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i znakomicie doskonale wpisuje się w nowoczesny wystrój wnętrz. Zaleca się korzystanie z produktów renomowanych producentów, których jakość została potwierdzona stosownymi certyfikatami.