Profile aluminiowe do okien – poznaj zalety takiego rozwiązania

Jesteś na etapie urządzania domu i poszukujesz solidnych okien oraz drzwi? Coraz popularniejszym wyborem są profile aluminiowe do okien oraz drzwi. To niezwykle ważne elementy, które odpowiadają za solidność, trwałość i wygląd całości. Poznajmy ich zalety.

Zalety okien z profilami aluminiowymi

Głównym atutem aluminium jest jego wytrzymałość oraz lekkość. Wykonane z niego elementy wykazują się niewielką podatnością na uszkodzenia i nie zmieniają rozmiaru w wyniku wahań temperatury. Aluminium jest metalem, który nie rdzewieje. Wykonane z niego profile są sztywne, stabilne i nie trzeba ich konserwować, co przekonuje do nich wielu użytkowników. Nie bez znaczenia jest także ich estetyka.

Na przykład system Decalu z oferty Deceuninck wyróżnia się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Niewielka liczba elementów i prosty montaż eliminują ryzyko wystąpienia błędów na etapie wykonawczym.

Wśród wyróżników Decalu są także specjalne uszczelki zintegrowane z profilami, krótszy aż o połowę czas produkcji, łatwy montaż listwy przyszybowej, ukryte odwodnienie i mniejszą liczbę elementów.

Decalu – wysokiej jakości aluminium w oknach Deceuninck

System Decalu został opracowany zgodnie z innowacyjną technologią SO EASY Deceuninck, z myślą o funkcjonalnych budynkach. Rozwiązania SO EASY skutkują wyższą jakością gotowych wyrobów i zmniejszeniem kosztów. Opatentowane przez Deceuninck rozwiązanie technologii SO EASY to system z tzw. „ukrytym skrzydłem”. To ceniona cecha przez wielu architektów, którzy tworzą projekt dla przestronnych budynków mieszkalnych lub biurowych. Aluminium jest najlepszym materiałem do wykonywania dużych przeszkleń okien oraz drzwi.

Można wybierać spośród kilku linii wizualnych Decalu, dzięki czemu można dopasować odpowiednie profile aluminiowe do okien w zależności od charakteru budynku. Poznajmy je bliżej:

  • DECALU88 Standard w stylu klasycznym,
  • DECALU94 Retro dla rustykalnych budynków i rezydencji,
  • DECALU88 New Steel w stylu nowoczesnym,
  • DECALU110 Steel w stylu industrialnym,
  • DECALU88 Hidden idealne do minimalistycznych projektów,
  • DECALU 101 SCAND, system okien pełno-obrotowych, wykonanych w technologii SO EASY. To gwarancja wysokiego komfortu termicznego – także w wyjątkowo trudnych warunkach klimatycznych.

Wszystkie profile aluminiowe do okien Decalu, mimo różnego stylu, mają wysokie parametry użytkowe. Poza designem marka stawia także na wyjątkowy wygląd i smukłą konstrukcję. Jeśli decydujesz się na tego typu rozwiązania, weź pod uwagę także profile aluminiowe do drzwi przesuwnych, by zadbać o spójny styl w całym wnętrzu.