Co należy wiedzieć o płynowskazach?

Płynowskazami określa się szeroką grupę urządzeń umożliwiających odczyt poziomu danej substancji ciekłej. Można wyróżnić ich kilka rodzajów. Tego typu sprzęt wchodzi m.in. w skład bogatej oferty firmy Continental Trade.

Czym są płynowskazy?

Już sama nazwa płynowskazów sugeruje, że są to urządzenia mające za zadanie stałe kontrolowanie płynów w różnego rodzaju zbiornikach. Są one stosowane na potrzeby różnych gałęzi przemysłu. W zależności od modelu wykorzystuje się różne metody umożliwiające sprawdzenie poziomu płynu. Do tych sposobów zalicza się metodę hydrostatyczną, optyczną, pływakową czy nurnikową.

Rodzaje płynowskazów

Wśród płynowskazów można znaleźć wiele różnych rodzajów urządzeń. Te ze szklaną rurką w metalowej osłonie posiadają budowę opartą na dwóch głowicach z zaworem spustowym oraz na specjalnej rurce szklanej i metalowej osłonie. Tego typu płynowskaz można wykorzystać do określenia poziomu wody, cieczy spożywczych, agresywnych i różnych cieczy neutralnych. Płynowskazy proste z ramką transparentną składają się z dwóch głowic z zaworem spustowym, ramek z dwoma szkłami transparentnymi oraz zaworów kulowych. Są używane do cieczy takich jak woda, para wodna, ciecze spożywcze i agresywne oraz neutralne. Modele przechylne z ramką transparentną mają budowę podobną do tych prostych, lecz są dodatkowo wyposażone w specjalny boczny łącznik, który pozwala przechylić płynowskaz o mniej więcej 300 stopni. Płynowskaz prosty z ramką refleksyjną posiada z kolei dwie głowice i dwie ramki ze szkłem refleksyjnym. Znajduje zastosowanie w badaniach wody, pary wodnej, cieczy spożywczych, agresywnych i neutralnych. Modele przechylne z ramką refleksyjną posiadają dodatkowy łącznik boczny umożliwiający przechylanie urządzenie w obrębie kąta 30 stopni. Istnieją też specjalne płynowskazy przeznaczone do instalacji amoniakalnych, których budowa opiera się na dolnej i górnej ramce ze szkłem refleksyjnym oraz dwóch głowicach z zaworami iglicowymi.

Firma Continental Trade

Firma Continental Trade buduje swoją pozycję na rynku od 1995 roku. Jej specjalności to szkło techniczne, armatura przemysłowa, uszczelnienia oraz wyroby z miki. Wszystkie produkty wchodzące w skład oferty spełniają wymogi techniczne narzucone przez Unię Europejską i są zgodne z obowiązującymi normami. Asortyment firmy obejmuje oczywiście również różnego rodzaju płynowskazy. Więcej informacji na temat Continental Trade można znaleźć tutaj – https://www.continentaltrade.com.pl/.