Wnętrza w eleganckim stylu – przykłady 3 rodzajów aranżacji

W dzisiejszych czasach wybór stylizacji pomieszczeń jest niezwykle szeroki. Wiele osób decyduje się na eleganckie aranżacje, które podkreślają ich charakter i sprawiają, że czują się w nich komfortowo. Przedstawiamy kilka stylów aranżacyjnych o takiej charakterystyce.

Styl glamour

Styl glamour kojarzy się z luksusowymi wnętrzami zamieszkałymi przez gwiazdy Hollywood z połowy XX wieku. W dzisiejszych czasach jest łączony z modernistycznym wyposażeniem, co sprawia, że nabiera nowoczesnego charakteru, a zarazem zachowuje swój elegancki charakter.

Cechuje się stosowanie efektownych dekoracji, które nadają pomieszczeniu blasku i szyku. Glamour wymaga stosowania bogato zdobiony żyrandoli, jaskrawych kolorów i nietuzinkowych luster z ciekawymi ramami.

Styl art deco

Styl art deco to idealny wybór dla perfekcjonistów o artystycznych duszach. Wymaga zachowania estetycznych prostych linii i stosowania kwadratowych bądź prostokątnych kształtów.

Meble w omawianej aranżacji powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Dodatki mają utrzymać wysoki poziom stylistyki, w zależności od preferencji mogą to być meble ze szklanymi elementami, pozłacane nóżki foteli, kryształowe żyrandole lub tapety w kwieciste wzory.

W portalu noweinspiracje.pl dowiesz się więcej na temat stylu wnętrzarskiego Art Deco.

Styl angielski

Ponadczasowy styl angielski łączy w sobie wygodę i nienaganną elegancje. Powinien zawierać takie elementy jak sofy z narzutami, pikowane kanapy, skórzane fotele i wysokie zegary. Salon w tym stylu należy wyposażyć w prawdziwy kominek lub jego estetyczną imitacje.

Tego rodzaju aranżacje wymagają stosowanie ciepły barw, takich jak żółta, ecru, różowa, beżowa i pomarańczowa. Ponadto styl angielski lubi tapety w ornamenty lub kwiaty oraz lustra i obrazy z bogato zdobionymi ramami.